#Meistrivõistlused jumestamises

jumestusmeistrivoistlused

img_2295Otsustasin vastu võtta järjekordse väljakutse, mida elul mulle pakkuda on. Võtsin osa Eesti lahtistest meistrivõistlustest jumestamises, mille teemaks oli klassikaline õhtumeik.

See tähendas muidugi meeletut pühendumist ja ligi kuu aega möödusid pikad õhtud ettevalmistades ja harjutades.

Kõige pealt oli vaja leida õige modell, see läks õnneks lihtsalt. Ikka veab kui on sõbrannaks selline kaunis ja osavõtlik naine nagu seda on Leana. Seejärel oli vaja paika panna võistluste jaoks piisavalt effektne meigiskeem. Selle jaoks konsulteerisin ühe oma andeka juhendaja Heli Reinutiga. Lõpuks leiutasime täitsa uue skeemi, sest päris sellist skeemi me kohanud ei olegi.

Siis oli vaja leida võistluste mõistes keerukad värvid, mis näitaksid tehnikat ja samaaegselt oleksid ka modelli jaoks sobivad.

Kui see tehtud, oli vaja hakata tehnikat harjutama, detaile perfektsuseni lihvima ja seda kõike ka ajastama, nii, et mahuks võistlusel ettenähtud aja ehk 60 minuti sisse. Käisin ka oma teise särava ja imelise juhendaja Margit Müürisepa juures oma plaane läbi arutamas ja sain ka palju häid juhtnööre kuidas oma aega võistluse käigus kõige paremini planeerida.

Samuti tuli leida modellile sobilik must õhtukleit, meiki harmoneeruvad kingad, aksessuaarid ja ka soeng.

Kleidi valikult jäi lõpuks sõelale imeline Aldo Järvsoo ning Hippsteri kleit. Lõpuks sai määravaks kleidi lõige ja valisime siiski Hippsteri kleidi, mille juurde saime ka ehetega sobivad kingad.

Aksessuaarideks valisime välja Eesti andeka ehtekunstniku Tanel Veendre kollektsioonist kõrvarõngad, käevõru ja kaelakee.

Kui kõik muu juba paigas oli, otsustasime lavashow jaoks leida ühe stiilse noormehe, kes Leana laval veel rohkem särama paneks. Temale saime Eesti disainipoest Krunnipea butiigist Rivalis ouidust lipsu, mis sobis modelli meigi ja aksessuaaridega nagu valatult.

Võistluspäev algas modellile soengu tegemisega, millega aitas Heli Reinut, et mina saaksid juba võistlusele keskenduda.

Seejärel läksime Eesti näituste messikeskusesse, kus Ilumessil “Ilu sõnum” võistlus peagi algamas oli.

Tähelepanu! Valmis olla! Läks! 60 minutit hakkas tiksuma ja käed kiirelt tööle. Esmalt tegin kiirelt kontuurimise, seejärel kulmud ja siis hakkasin silmameigiga peale. Selle viimistlesin lineri ja kunstripsmetega. Kui see tehtud, tegin Ombre huule ja siis jäigi veel napilt aega anda viimane lihv põsepuna, highlightide ja varjudega. Aeg sai nii ruttu otsa, aga õnneks ei jäänud midagi tegmata.

Võistluse käigus käisid kohtunikud ringi ja jälgisid igat liigutust, õnneks see mind isiklikult üldse ei häirinud. Olin täiesti omas mullis ja ei pannud midagi muud tähelegi. Kui võistlus läbi oli aeg hindama hakata.

Auväärt žüriisse kuulusis Merlin Toovis, Kristi Petolaid ja Meelis Krik.

Lõpetuseks tegime vinge lavashow ja siis kuulutati laval välja ka tulemused. Sain auhinnalise kolmanda koha ja leian, et elu esimese jumestusvõistluse kohta võib rahule jääda küll.

Auhinnaks sain kopsaka kinkekoti, vägeva karika ja diplomi. Lisaks sain ma siit enda jaoks palju olulisema. Sain niivõrd super ja omaala tippude käe all oma tehnikat ja teadmisi lihvida ja see on rohkem väärt kui ükskõik milline koht.

Peale võistlust sain kohtunikelt ka küllaga positiivset tagasisidet ja kinnitust, et teen õiget asja.

jumestusmeistrivoistlused